Jak często potrzebuje usług kominiarz w domu jednorodzinnym?

Forum wielotematyczne. Zapraszamy do wypowiedzi na naszym forum.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:19

Jak często potrzebuje usług kominiarz w domu jednorodzinnym?

Postautor: mariusznowak » 19 maja 2016, 12:36

Cześć wszystkim. Jakiś czas temu zacząłem się interesować tematem ubezpieczenia swojego budynku mieszkalnego. Znalazłem na taki odnośnik: http://polecamspeca.pl/kominiarz/kielce gdzie jest napisane, że kominiarz musi sprawdzać instalację kominową przynajmniej raz do roku. Jeśli ogrzewam eko groszkiem to aż cztery razy do roku - to już chyba przesada. Wyczytałem również, że w wypadku braku aktualnego przeglądu, zakład ubezpieczeniowy jest w stanie mi odmówić wypłaty odszkodowania. Czy to prawda?

podobne tematy:

Nowoczesny i bezpieczny wygląd biura

Każdy zna maksymę: jak cię widzą tak cię piszą, tak, więc trzeba mieć to na uwadze podczas projektowania wyglądu naszego biura. Następne ważne porzekadło: promocja jest dźwignią handlu także pasuje do określenia charakteru naszej firmy.


dźwigi i windy towarowe - producent Wiele osób z pewnością zna te porzekadła, natomiast nie wykorzystuje ich przesłania. Wystrój lokalu biurowego jest naszą wizytówką. To po meblach pracowniczych oraz wyglądzie pomieszczeń biurowych potencjalni kontrahenci będą nas na początku oceniać. Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz i nie da się go powtórzyć, a, więc należy zadbać o wystrój posiadanego lokalu firmowego już na etapie przygotowywania projektów. Bardzo kluczową kwestią jest zabezpieczenie naszej firmy. W tym miejscu należy wybrać właściwy system alarmowy oraz kamery przemysłowe. Alarm w firmie będzie zabezpieczał nasze mienie podczas naszej nieobecności w firmie. Natomiast kamery przemysłowe umożliwią nam nadzór nad pracą naszych pracowników.


Zarówno projekt systemy zabezpieczeń: system monitoringu , alarm oraz meble biurowe powinny być wykonane przed wykonaniem prac wykończeniowych. Stosując takie podejście, zaoszczędzimy sobie niemiłych niespodzianek oraz zbędnego kłucia w ścianach.


Posiadając już schemat zagospodarowania biura w zabudowy gabinetowe, lady recepcyjne oraz kamery przemysłowe zintegrowane z systemem alarmowym można przejść do prac wykończeniowych. Ważną kwestią jest dobór rzetelnego wykonawcy oraz właściwych mebli pracowniczych. Meble gabinetowe, które są stosowane w lokalach usługowych powinny charakteryzować się ergonomią. Wydajność osób zatrudnionych jest kluczowym elementem w każdym biurze. Czym wydajność jest wyższa, tym są niższe koszty pracy, a co za tym idzie wyższy zysk dla właściciela firmy. Oprócz właściwości ergonomicznych mebli gabinetowych dość ważnym elementem jest kolorystyka lokalu oraz koncepcja przewodnia, która będzie podkreślała profil działalności firmy. Inne meble biurowe powinny być zastosowane w firmie z branży IT, która projektuje strony internetowe, a jeszcze inne w kancelarii rachunkowej. W pierwszym przypadku lada w recepcji może mieć elementy innowacyjne. Natomiast w biurze obrachunkowym czy kancelarii prawnej - lada powinna cechować się delikatnym charakterem o klasycznych kształtach.


Reasumują aranżacja firmy powinna być zgodna z jej charakterem działalności. Dekoracje wnętrz oraz meble gabinetowe powinny uwypuklać charakter funkcjonowania firmy. podejście do aranżacji wnętrza spowoduje, że odwiedzający nas kontrahenci od samego progu poczują charakter firmy i będą mieli pewność, że otrzymają usługę na wysokim poziomie.
adriansola
Posty: 14
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:08

Jak często potrzebuje usług kominiarz w domu mieszkalnym?

Postautor: adriansola » 19 maja 2016, 12:56

Witaj, nie posiadam dla Ciebie wesołych wieści. Zgodnie z ustawą budowlaną tak jest. W zależności od rodzaju pieca jesteś zobligowany do korzystania z usług kominiarza nawet do czterech razy w roku. Oczywiście tyle mówi kodeks budowlany. Zakład ubezpieczeniowy wymaga aby kominiarz raz w roku przeprowadził przegląd i podstemplował protokół. Również dla własnego bezpieczeństwa należy to zrobić. Niedrożny komin może być przyczyną tragedii. Kominiarz nie żąda aż tak dużo. Jest to kosz rzędu 100 złotych za przyjazd.

podobne tematy:

Wróć do „Temat goni temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość