Wlasciwa promocja strony internetowej w skrocie

Forum wielotematyczne. Zapraszamy do wypowiedzi na naszym forum.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:19

Wlasciwa promocja strony internetowej w skrocie

Postautor: mariusznowak » 03 gru 2017, 16:53

Zbudowanie samej strony internetowej to już obecnie zdecydowanie za mało. Do lamusa przeszły już czasy, w których strony internetowe samoczynnie się promowały w wynikach wyszukiwarki i osiągały bardzo dobre wyniki bez nakładu pracy. Obecnie sytuacja uległa diametralnej zmianie i wypozycjonowanie strony internetowej nawet na bardzo łatwe frazy wymaga dużej wiedzy i nakładu pracy.

Dlaczego tak jest i co uległo zmianie na przełomie tych lat?

Po pierwsze powiększyła się liczba firm w Internecie. Teraz praktycznie każdy biznes jest oparty o stronę internetową. Nie ważne, czy jest to lokalna pizzeria czy duży deweloper mieszkań. Każda z wymienionych firm posiada stronę internetową, która odzwierciedla jej zakres usług w sieci. Taki postęp wymusił modyfikacje w algorytmach wyszukiwarek i podejście do promowania strony internetowej. Nie wystarczy już samo zbudowanie strony internetowej. Jest to dopiero początek. Kolejnym etapem jest promowanie posiadanej strony internetowej. Form promocji jest kilka. Niemniej jednak najbardziej znaną jest pozycjonowanie strony internetowej w wynikach wyszukiwarki. Polega ona na wybraniu właściwej frazy: tanie strony internetowe lub zestawu fraz, na które strona internetowa powinna być na pierwszych pozycjach w wynikach. Przeważnie strony internetowe są pozycjonowane na więcej niż jedno hasło. Do właściwej promocji strony internetowej należy wybrać ich przynajmniej parę. Dzięki takiemu podejściu, pozycjonowane strony internetowe osiągają znacznie wyższe rezultaty w wynikach wyszukiwań.

Drugi sposób reklamy strony internetowej to marketing szeptany. Polega on na dodawaniu wpisów na różnego typu serwisach internetowych. Wpisy te mają zachęcić potencjalnych kontrahentów do odwiedzenia naszej strony internetowej. Jeśli nasza firma jest producentem lub sprzedawcą unikalnego produktu, można budować wpisy bez linków. W tym wypadku zachęcamy podczas dyskusji do samodzielnego znalezienia sprzedawanego przez naszą firmę produktu. Marketing szeptany jest raczej uzupełnieniem pozycjonowania strony internetowej. Znaczna część osób wyszukuje firm bezpośrednio w wynikach wyszukiwarek.

Ostatni sposób promocji strony internetowej to różnego rodzaju portale społecznościowe. Najpopularniejszy jest FaceBook, który oferuje znaczne możliwości reklamowe. Szczególnie przydatny dla stron internetowych, które posiadają w swojej ofercie kupowane dobra materialne. Doskonale sprawdzi się do reklamy ciuchów czy kosmetyków. Gorzej już będzie z marketingiem strony internetowej, która oferuje niszowe usługi.

Wróć do „Temat goni temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości