Tkaniny dzieciece sklep

Forum wielotematyczne. Zapraszamy do wypowiedzi na naszym forum.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:19

Tkaniny dzieciece sklep

Postautor: mariusznowak » 27 lis 2017, 14:46

Czy sklep, który oferuje tkani dla dzieci to dochodowy pomysł na biznes?

Właśnie ten esej ma pokazać, iż każdy biznes dobrze przemyślany może przynieść zysk jego właścicielom. Po pierwsze należy podkreślić fakt, iż sklep internetowy winien być dodatkiem do sklepu stacjonarnego, który sprzedaje zbliżony towar. W opisywanym przez nas przypadku są to tkaniny dziecięce. A, więc odradzam opieranie biznesu wyłącznie o sprzedaż w Internecie. Dużo osób zada pytanie, czemu mam taką opinię na ten temat?

Postaram się to opisać na przykładzie sklepu internetowego z tkaninami dziecięcymi. Po pierwsze trzeba wyszczególnić miesięczne koszty prowadzenia takiego sklepu z tkaninami dziecięcymi. Podstawą jest składka ZUS. O ile w początkowych dwóch latach właściciel może odprowadzać preferencyjną składkę ZUS, o tyle nie jest to aż tak istotna pozycja w bilansie zysków i strat. Natomiast gorzej już to wygląda po upływie 2 lat od założenia firmy. Obowiązująca danina dla ZUS to rząd 1100 zł miesięcznie.

Kolejny koszt przy prowadzeniu sklepu internetowego z tkaninami dziecięcymi to jego reklama w wyszukiwarce internetowej. Celowo już pominąłem budowę samego sklepu internetowego - jest to jednorazowy wydatek i jesteśmy wstanie go pominąć w miesięcznym bilansie wydatków naszej firmy. Nawiązując do promocji sklepu w Internecie. Trzeba określić frazy do promocji. Przykładowo dla tkaniny dziecięce sklep internetowy opłata za miesiąc to wydatek od 100 do 220 zł. Takich słów kluczowych musimy mieć kilkanaście. Łatwo policzyć, iż za tą samą formę reklamy zapłacimy około 2000 zł za miesiąc. Do tego należy doliczyć pozostałe koszty związane z promocją. Należą do nich między innymi marketing na forach, itp. Efekty pozycjonowania sklepu na hasło: tkaniny dziecięce sklep internetowy nie pojawią się z dnia na dzień. Dlatego w pierwszej fazie należy pomyśleć o alternatywnym kanale sprzedaży naszych tkanin dziecięcych. Przydatne jest Allegro lub inne platformy aukcyjne. Natomiast wystawienie oferty wiąże się z dodatkowymi opłatami i to nie małymi. Cena za wystawienie jednego towaru oscyluje w graniach od 1 zł do kilkunastu zł. Wszystko zależy od zaznaczonych opcji promocji. Więc każdy samodzielnie jest w stanie sobie to policzyć i odpowiedzieć na pytanie czy ma to sens.

Wróć do „Temat goni temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość