Czy to interesujący pomysł na portal internetowy?

Forum wielotematyczne. Zapraszamy do wypowiedzi na naszym forum.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:19

Czy to interesujący pomysł na portal internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:30

Dzień dobry. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad stworzeniem własnego portalu internetowego. Chcę aby portal internetowy przynosił mi w przyszłości korzyści finansowe. Poszukuje jakieś interesującej niszy, aby konkurencja nie była za duża. Myślałem o czymś tego rodzaju: http://transportchorego.pl/transport-medyczny/warszawa . Nie jestem przekonany akurat do tej branży, ponieważ jest mi ona mało znana. Myślałem bardziej o branży motoryzacyjnej. Może serwis, który posiada ogłoszenia warsztatów samochodowych z całego kraju. Do końca nie mam sprecyzowanej na taki serwis. Ogólny zarys to portal, który posiada ogłoszenia firm od których pobieram kasę za reklamę. Czy takie przedsięwzięcie w dzisiejszych czasach ma jeszcze sens?

podobne tematy:

Klimatyczny i bezpieczny wygląd biura

Każdy zna powiedzenie: jak cię spostrzegają tak cię opisują, tak, więc warto mieć to na uwadze podczas planowania wizerunku naszej firmy. Kolejne ważne porzekadło: promocja jest dźwignią sprzedaży także wkomponowuje się do określenia charakteru naszego lokalu.


dźwigi i windy towarowe - producent Wiele osób na pewno zna te przysłowia, ale nie wykorzystuje ich mądrości. Postrzeganie lokalu biurowego jest naszą wizytówką. To po meblach pracowniczych a, także wyglądzie pomieszczeń biurowych potencjalni kontrahenci będą nas na wstępie oceniać. Pierwsze wrażenie jesteśmy w stanie zrobić tylko raz i nie jesteśmy w stanie go powtórzyć, tak, więc trzeba zadbać o wystrój posiadanego lokalu biurowego już na etapie projektowym. Równie istotną kwestią jest zabezpieczenie lokalu biurowego. W tym miejscu trzeba wybrać odpowiedni system alarmowy a, także kamery monitoringu. Alarm w firmie będzie chronił nasze mienie w czasie naszej nieobecności w lokalu. Natomiast kamery monitoringu umożliwią nam nadzór nad pracą zatrudnionych ludzi.


Zarówno projekt systemy zabezpieczeń: kamery , alarm a, także meble pracownicze winny być zrobione przed zleceniem prac wykończeniowych. Dzięki temu, unikniemy niemiłych niespodzianek a, także zbędnego kłucia w ścianach.


Posiadając już szkic zagospodarowania lokalu biurowego w zabudowy pracownicze, lady recepcyjne a, także kamery monitoringu zintegrowane z systemem alarmowym trzeba przejść do prac wykończeniowych. Istotną rzeczą jest dobór odpowiedniego fachowca a, także odpowiednich mebli gabinetowych. Meble gabinetowe, które są wykorzystywane w lokalach usługowych powinny charakteryzować się ergonomią. Efektywność pracy jest kluczowym elementem w każdym biurze. Czym wydajność jest lepsza, tym są mniejsze koszty zatrudnienia, a co za tym idzie większy zysk dla właściciela firmy. Oprócz właściwości ergonomicznych mebli biurowych dość ważnym elementem jest kolorystyka lokalu a, także myśl przewodnia, która będzie podkreślała profil działalności przedsiębiorstwa. Inne meble pracownicze powinny zostać zastosowane w firmie z branży IT, która buduje strony WWW, a jeszcze inne w kancelarii rachunkowej. W pierwszym przypadku lada w recepcji może być futurystyczna. Natomiast w biurze obrachunkowym czy kancelarii prawnej - lada powinna cechować się spokojnym charakterem o nucie klasycznej.


Reasumują aranżacja firmy powinna być tożsama z jej charakterem działalności. Dekoracje wnętrz a, także meble biurowe winny podkreślać charakter funkcjonowania firmy. podejście do wystroju wnętrza sprawi, że wizytujący nas kontrahenci od samego wejścia poczują klimat firmy i będą mieli pewność, że otrzymają usługę na wysokim poziomie.
maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:44

Czy to interesujący pomysł na biznes internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 14:00

Witaj. Z tego co przeczytałem, to nie posiadasz koncepcji na biznes w Internecie i chcesz wykonać duplikat istniejących rozwiązań, lub co gorsza szukasz gotowego rozwiązania na biznes. Nie tędy droga przyjacielu. Jeśli myślisz na poważnie o portalu internetowym to po na początku musisz przygotować porządny biznesplan działania. Napisz do 10 firm i powiedz co potrzebujesz. Wtedy dostaniesz szacunkowy kosztorys takiego portalu internetowego. Następnie dopytaj się o sposoby i koszty jego promocji w Internecie. posiadają te dane posiadasz już pojęcie o kosztach jakie musisz zainwestować w ten biznes w pierwszym roku działalności. Przez ten okres twój serwis internetowy nie będzie przynosił żadnych przychodów. Tak, więc musisz się przygotować na jego dotowanie z własnej kieszeni. Nie gra tu roli czy jest to transport medyczny osób chorych czy portal internetowy dla adwokatów. Nikt nie zapłaci za reklamę na świeżo powstałym serwisie internetowym. Tak to kształtuje się w praktyce.

podobne tematy:

Wróć do „Temat goni temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości